Čtenář roku 2011

14.03.2012 09:34

Pátek 9. března byl pro knihovnu slavnostní, vždyť se zde setkali zástupci čtenářů, školy i města. A ptáte se proč?
Probíhalo zde totiž vyhlášení Čtenáře roku 2011!

Zdá se to až neuvěřitelné, ale nejvíce knížek mezi dětskými čtenáři si za 22 návštěv v uplynulém roce vypůjčila a 249 titulů přečetla Veronika Gloserová. Veronika převzala z rukou starosty města Zdeňka Peši knížku fyzikálních bajek Straka v říši entropie. Stejnou knížku si mezi chlapci zasloužil se 77 přečtenými tituly Marek Baka, kterého do knihovny přišla podpořit téměř celá rodina patřící se čtyřmi zaregistrovanými mezi příkladné. Oběma žákům poblahopřál ke krásné zálibě také ředitel školy Vladimír Hél a učitelka českého jazyka Lenka Veselá. Jen ze strany pozvaných spolužáků se krčila v koutku jedna jediná Markova spolužačka, a přitom by mohli být tito dva ocenění vzorem nejen pro vrstevníky.