Vyhledávání v katalogu


 

 

Přejít přímo do katalogu
Přihlásit se do čtenářského konta
Zobrazit novinky

 

 

 

Jak hledat knihy na internetových stránkách městské knihovny v Olešnici

Do okénka pod nápisem Zadejte výraz pro hledání napíšete požadované slovo (autor nebo název knihy nebo slovo), potvrdíte Hledat a již se budou zobrazovat požadované knihy.
 

Nebo můžete rozkliknout záložku Přejít přímo do katalogu a vyhledávat buď autora nebo název knihy. Také lze vyhledávat podle tématu, kdy např. hledáte pohádky, cestopisy, detektivky, životopisy, sci-fi, romány pro ženy…. nebo jen určitá slova jako psi, děti, školy, láska, pátrání….

 

Výsledek hledání se zobrazí v tabulce, ze které si potom můžete vybrat a u novějších titulů i prohlédnout obal knihy a také stručný obsah-anotaci. Pokud si chcete danou knihu půjčit, vidíte ihned, zda je kniha v knihovně nebo si ji můžete Rezervovat.

 

Novinky v knihovně lze také hledat tak, že se dostanete do vyhledávání v katalogu a poslední řádek tvoří Zobrazit novinky. Po kliknutí na tento řádek se dostanete do tabulky, kde si zadáte dny, za které chcete novinky hledat a v následně otevřené tabulce již uvidíte nové knihy nebo nově zkatalogizované tituly.

 

Jak pracovat se čtenářským kontem

Každý čtenář obdrží při registraci nebo platbě registračního poplatku pro následující rok číslo, pod kterým je v knihovně evidovaný (mnohým se bude shodovat s dosavadním číslem čtenářského průkazu).

Při Vyhledávání v katalogu se jednoduše dostanete na řádek Přihlásit se do čtenářského konta.

Zde zadáte číslo průkazky a začáteční rodné číslo to je rok měsíc a den narození
např :  narozen 14. řijna 2002 napíše 021014
          narozena 14. řijna 2002 napíše 026014

 

Po odkliknutí tlačítka Odešli uvidíte, kdy jste byli v knihovně naposledy, které knížky jste četli, které máte vrácené a které ještě doma, jaké tituly jste si zarezervovali nebo do kdy máte zaplacený registrační poplatek.

 

Přeji hodně úspěchů při hledání v katalogu a vybírání té nej… literatury.

Vaše knihovnice