Kup knížku k Ježíšku

30.11.2020 10:48

Milí čtenáři, pamatuji si doby, kdy bylo samozřejmostí najít každý rok pod stromečkem knížku. V době moderních technologií by se mnohým zdálo kupování knih marností, ale pojďme společně tuto krásnou tradici podpořit a udržet.  Naše knihovna se připojila k iniciativě, kterou vyhlásila Moravská zemská knihovna Kup knihu k Ježíšku. S blížícími se Vánocemi chceme společně motivovat veřejnost k nákupu knih, ideálně přes e-shopy nakladatelů, a jejich darování pod stromeček. Každý tak může udělat radost dvakrát – svému blízkému i lidem, jejichž živobytí je na knižním trhu závislé.

Společně si položme otázku. Jakou knihu byste si letos přáli k Vánocům? Poraďte svým blízkým, jaká knížka by Vám pod stromečkem udělala radost. Inspirujte a dejte tak tip i široké veřejnosti. A pokud nevíte, různé možnosti najdete se na portále MZK Knihovny.cz (konkrétně online.knihovny.cz). Sdílejte svá přání na sociálních sítích a připojte se k výzvě použitím hashtagu #kupknihukjezisku.