Nejlepší dětský čtenář roku 2023

12.03.2024 17:42

Každoročně se v naší knihovně vyhodnocují nejlepší dětští čtenáři, jen kritéria pro hodnocení jsou vždy různá. To proto, aby nedocházelo k různým kalkulům během roku. Za uplynulý rok 2023 všechny své vrstevníky doslova převálcoval Matouš Merta, který ještě před třemi lety do knihovny samostatně nechodil. V roce 2022 si půjčoval převážně komiksy, přes které se dostal ke krátkým příběhům a dnes čtení úplně propadl. Z 201 titulů, které si během roku odnesl domů, bylo 146 knih a jen pro vaši představu, občas jsem ho chtěla nachytat a ptala jsem se na obsah knížky a Matouš začal do detailů popisovat její děj. O prázdninách chodil do knihovny každý půjčovní den, někdy si sedl a v chládku knihovny četl. Celkový počet návštěv byl 54.

8. března se malé slavnosti a předávání knižních cen zúčastnil ředitel školy, jedna paní učitelka a také zástupci z rodiny. Matoušovi jsme všichni přáli, aby mu krásná záliba přinášela spoustu radostí.