Týden čtení aneb "Čtení sluší každému"

14.03.2012 08:08

Stalo se pravidlem, že začátkem každého měsíce chodí do knihovny, společně se svojí vychovatelkou Marií Halasovou, skupinka asi 10 učňů praktické a odborné školy, kteří jsou ubytovaní na internátě. Kromě organizovaných besed v rámci vyučování, je toto setkávání čistě dobrovolné. O to víc mě těší, že tři studenti jsou zaregistrovaní jako čtenáři a ostatní většinou doprovází paní vychovatelku. Největší čtenářka Esterka čte téměř jakoukoli literaturu, ostatní dívky mají většinou zájem o zamilované románky. Podle zájmů studentů společně vybíráme knihy a besedujeme o nich. Nikdy ještě nezklamala fantazie a sci-fi, pravěk s dinosaury, knížky s válečnou tématikou nebo výklady jmen a příjmení. S budoucími kuchaři jsme v předvánočním čase listovali kuchařkami a hledali vhodné recepty na cukroví. Zručný malíř Honza si vždy najde v knize předlohu a nakreslí podle ní obrázek. Prostě každý si v knihovně najde něco zajímavého - protože pokud to nevíte " ČTENÍ SLUŠÍ KAŽDÉMU"