Už jsem čtenář - zahájení projektu

19.01.2022 07:43

SKIP ČR vyhlásil čtrnáctý ročník projektu na podporu čtenářské gramotnosti Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka, do kterého jsem po dohodě s učitelkami přihlásila obě první třídy. Naše knihovna se zapojuje již po jedenácté v řadě a doufám, že letos již besedy a setkání s prvňáčky proběhnou tak, jak si je naplánujeme.

S dětmi jsme se setkali 18. ledna a je smutné, že v loňském roce „korona“ nedovolila pořádat žádné besedy, protože několik prvňáčků bylo v knihovně poprvé v životě. Děti si s velkým zájmem prohlédly obě místnosti se spoustou titulů, povídali jsme si o půjčování knížek a zacházení s nimi doma, četli jsme „Příhody veselých prvňáčků“, děti hledaly v tajence cestu do školy, nechybělo prohlížení knížek a první pokusy o čtení. To žasnete, co všechno se dá zvládnout za 60 minut. Děti byly moc šikovné a tak pevně věřím, že si na konci projektu každý odnese domů jedinečnou knížku spisovatelky Kláry Smolíkové a fotografa Petra Václavka – Dubánek a tajný vzkaz.