Věrný dětský čtenář

25.03.2022 15:32

Největší březnovou akcí v knihovně bylo oceňování dětských čtenářů. Letos jsem nevybírala čtenáře či čtenářku s největším počtem výpůjček, ale čtenáře nejvěrnějšího. To znamená takového, který si i v pandemií omezeném provozu knihovny udělal čas, sedl si k internetu, našel si, co by chtěl číst, poslal si e-mailem žádost nebo ji přinesl napsanou na lístečku a já jsem potom podle požadavku knížky nachystala k vyzvednutí. A protože takoví věrní čtenáři chodili do knihovny čtyři, ocenili jsme všechny. 25. března se v knihovně v komorním duchu uskutečnilo vlastní vyhodnocení. Titul věrná čtenářka si zasloužila Maruška Jílková, Klárka Sedláková, Anička Sedláková a jediný zástupce mezi chlapci byl věrný čtenář Damian Payne. Všichni dostali diplom, knížku P.H. Šlika a společně jsme jim popřáli, aby jim záliba ve čtení vydržela po celý život a ještě hodně krát jsme se potkali v knihovně.