Čtenář roku 2013

16.04.2014 09:17

10. dubna byli vyhlášeni nejlepší čtenáři do 15. let. Díky tomu, že výborný a již dříve oceňovaný Marek Baka nám zestárnul a v lednu se přehoupl do kategorie mládeže nad 15 let, chlapecký čtenář nebyl ohodnocený žádný, i když si Marek půjčil úctyhodných 118 titulů (z toho 100 knih).
Čtenářkou roku se stala se 17 návštěvami knihovny a 101 půjčenými tituly (z toho 83 knih) Veronika Jančová. Druhou nejlepší čtenářkou se 14 návštěvami knihovny a 98 půjčenými tituly (z toho 77 knih) byla knihovnicí a ředitelem školy oceněna Terezie Kánská.
Děvčata všeobecně čtou daleko více a mnohá z nich přečetla průměrně během roku více než 1 knihu každý týden! Zato kluci zvládnou tak jednu knihu za měsíc a daleko více si půjčují komiksy nebo časopisy. Potom se takové výpůjčky nedají s těmi dívčími porovnávat. V každém případě si však uznání zasluhují všichni, kteří přečetli třeba jen několik knížek za rok, protože ani každý dospělák se tímto pochlubit nemůže.