Nadílka pro zvířátka i pro děti

10.01.2023 16:02

10. ledna přišly do knihovny děti ze třídy Motýlků a hned v úvodu jsem se zeptala, kdo našel pod stromečkem knížku. Většina se hlásila, že ano a také, že už jim z ní někdo četl. To nahrálo další části programu, kdy děti dostaly pro domácí čtení Čtenářské deníčky Školy naruby. Zde jsou oslovováni hlavně rodiče, sourozenci, prarodiče nebo jiní čtenáři, kteří mají smysl pro humor a jsou ochotni věnovat dětem svůj čas. V době, kdy dětské zábavě kraluje svět počítačů a televize, mohou doma objevit jinou zábavu – společně si číst. Děti čtení ohodnotí smajlíky nebo známkami a vyplněné deníčky donesou v březnu do knihovny, kde bude probíhat jejich hodnocení a hlavně povídání o tom, jak vše doma probíhalo.

Dále jsem si povídali o tom, jak přečkávají letošní mírnou zimu zvířátka v lese. Sníh sice napadl, potom se během krátké doby rozpustil, ale všichni se těšíme na další a věříme, že ještě pořádná zima přijde. Milý příběh Nadílka pro zvířátka z knížky Pohádky pod stromeček navodil zimní atmosféru a děti malovaly krmelec a vše, co mohou zvířátkům do lesa nosit. Sladkou nadílku si potom odnesly i do školky, protože každé malé dítě ví, že při prohlížení knížek se žádná čokoláda nejí.