Pasování prvňáčků na čtenáře

19.06.2026 17:35

10. června v naší knihovně vyvrcholil projekt „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“. Děti si vyslechly ukázku o pasování císařských synů na rytíře, povídali jsme si, co museli rytíři umět, co tomu předcházelo a také, co všechno se prvňáčci v letošním školním roce naučili. Všichni jsou již pravými rytíři písmenek, ale tuto znalost musí ještě hodně dlouho pilovat. Potom už začal slavný okamžik. Všechny děti společně přečetly slib čtenáře, který každý sám přepsal, odevzdal a dostal za něj diplom, knížku spisovatelky Marky Míkové a ilustrátora Martina Krkoška: Píp - papoušek to ví líp. Nechyběla sladkost, kterou včetně knížky sponzorovalo město Olešnice.

 

—————

Zpět