Poprvé v knihovně

24.01.2011 09:41

10. ledna přišly do knihovny děti z 1. třídy základní školy. Některé zde již byly s rodiči nebo staršími sourozenci, ale pro některé to byla první návštěva knihovny v životě. Děti byly překvapené z množství knih, potěžkaly si nejtěžší i nejlehčí, podívaly se na nejstarší knížky a knížka Veselé pohádky našich buditelů se jim moc nelíbila. Takové staré knížky bez obrázků - to není ono.

Prvňáčci už jsou pyšní na to, kolik písmenek umí. Společně jsme četli básničky na jednotlivá písmenka z ABeCeDníku Ivo Štuky a Ferdova slabikáře Ondřeje Sekory. Za domácí úkol měl každý začínající čtenář nakreslit písmenko podobně jako Ferda.
Na závěr návštěvy, po přečtení pohádky Pro zvědavá ouška od Jiřího Kahouna, si konečně mohl každý prohlédnout nějakou knížku. A to jste měli vidět, jak se police s knihami vyprazdňovaly.

Všechny děti domácí úkol splnily a knihovnu ozdobily obrázky písmenek.