Rozeznáte od sebe Křemílka a Vochomůrku?

16.01.2018 12:26

16. ledna přišly do knihovny zachumelení Motýlci, se kterými jsme se učili rozeznávat dva mužíčky z pařezové chaloupky. Je to přece snadné. Ten, co byl přikrytý červenobíle pruhovanou peřinou, se jmenoval Křemílek. A tomu pod modrobíle pruhovanou peřinou říkali Vochomůrka. Že vám to stále není jasné. No tak se to dá povědět i jinak. Křemílek byl spíš hubený a Vochomůrka spíš tlustý. A ti dva měli ve světnici hodiny s jednou ručičkou a dokola bylo napsáno jaro - léto - podzim - zima. A protože děti neumějí psát, musel každý takové hodiny malovat. Než odešly zpátky do školky, dostal každý Čtenářský deníček, do kterého budou doma zaznamenávat společné čtení. Tak až vás budou děti prosit o přečtení pohádky, neodmítejte je, protože soutěží, kdo bude mít víc záznamů.