Slunečnice a třída Včeliček

13.06.2024 12:15

Víte, proč se slunečnice otáčí za sluncem? NE? No to je přece princezna, kterou zaklel samotný král Slunce po tom, co jí vyhnal ze svého paláce. A protože se jí dodnes král tak moc líbí, otáčí svoji žlutou květinovou hlavu stále za ním. Tento příběh z knížky Proč je slunce na obloze si vyslechly děti ze třídy Včeliček a potom jsme společně vytvořili slunečnicové pole. Prohlížení knížek nebralo konce, protože spousta dětí byla v knihovně poprvé. Děti byly hodně zvídavé a dokonce je zajímalo, kde jsem všechny ty knížky koupila, kdo je dovezl, kolik jich tedy mám a hlavně, kolik jsem za ně zaplatila. Také padaly otázky, jestli si můžou přijít s dospělákem půjčit knížky dnes po O, a co když máma ani táta nebudou chtít? Tak vás dospěláci prosím, vezměte děti do knihovny. Bude vás to stát trošku času a 20 korun za rok, ale věřte, že se vám vše stonásobně vrátí.